Humane wetenschappen – Moderne talen

3de graad ASO

Ik mag kiezen tussen Duits of Spaans... Frans en Engels heb ik al stevig onder de knie.
Ontdekken hoe onze samenleving in elkaar zit en hoe mensen denken... Boeiend. Later word ik misschien psycholoog. Of kies ik voor Rechten, of Politieke en Sociale Wetenschappen. Mijn vriendin heeft al beslist: zij kiest voor Sociaal Werk.

Waarom deze richting kiezen?

In Humane Wetenschappen-Moderne Talen willen we leerlingen in de eerste plaats leren aspecten van mens en samenleving te observeren en beschrijven via de vakken Gedrags- en Cultuurwetenschappen belangrijk: het vormt de basis van analyse en synthese. Leerlingen leren op een wetenschappelijke manier mens en maatschappij te doorgronden, o.a. via analyses en syntheses.

Via de vakken Moderne Talen ontwikkelen onze leerlingen een brede talenkennis. Frans, Engels en de keuze tussen Duits en Spaans zorgen ervoor dat onze leerlingen mondeling en schriftelijk degelijk worden voorbereid. Ook voor Nederlands staat er een uurtje extra op het programma.

Leerlingenprofiel

  • Kritische ingesteldheid
  • Methodisch kunnen werken
  • Verbaal en sociaal sterk zijn
  • Taalvaardig en communicatief
  • Interesse hebben in andere culturen, talen en literatuur
  • Zin voor nauwkeurigheid.

Wat hierna?

Een Master Psychologie, Politieke Wetenschappen, Cultuurwetenschappen of Rechten? Dat kan perfect na deze richting. Ook een Master Taal- en Letterkunde of Toegepaste Taalkunde ligt in het verlengde van deze richting. Wil je liever een Bachelor Toegepaste Psychologie, Notariaat, Bedrijfsmanagement of Orthopedagogie, kan dat eveneens. Ook een opleiding richting het onderwijs behoort perfect tot de mogelijkheden.

Basisvorming     5e 6e
Levensbeschouwelijk vak     2 2
Lichamelijke opvoeding     2 2
Nederlands     4 4
Frans     4 4
Engels     3 3
Wiskunde     3 3
Geschiedenis     2 2
Aardrijkskunde     1 1
Fysica        
Biologie        
Chemie        
Natuurwetenschappen     2 2
Specifiek gedeelte        
Gedragswetenschappen     4 3
Cultuurwetenschappen     3 4
Duits / Spaans (optie)     3/- 3/-
Onderwijsloopbaanbegeleiding     1 1
Wiskunde (optie)     1/- 1/-
Totaal     35/31 35/31

© 2022 athena-school.be - Privacybeleid